TEDx Kraków 2013 - FIXME Draft

Jedno z głównych wydarzeń w Krakowie z rodziny TEDxEvents.

Tym razem organizowana w Starej Zajezdni. Głównym tematem konferencji jest MAKE. Hackerspace Kraków był bardzo zaangażowany w tworzenie warsztatów w ramach konferencji.

Można było nas spotkać na :

  • Warsztatach z podstaw lutowania
  • Warsztatach z platformy Stellaris
  • Warsztatach z tworzenia biżuterii
  • Warsztaty z budowania jeżdżących szczotek

Podczas warsztatu uczestnicy mogli samodzielnie zmontować układ elektroniczny od zera. Pod czujnym okiem mentorów wykonywali połączenia z użyciem stopu cyny z ołowiem by uzyskać Drawidło.

Relacja Bambuchy

FIXME relacja

Relacja Canisa

FIXME relacja canisa

Tym razem Hackerspace postanowił zanurkować w nowej platformie sprzetowej. Wybór padł na twór Texas Intruments platformę Stellaris. Uczestnicy poznawali jak przy pomocy tego niepozornego czerwonego prostokąta zrobić coś ciekawego.

Relacja Szymona

FIXME

Relacja Pobera

FIXME relacja

[pisane przez kogos kogo nie bylo] Uczestniczy warsztatów nauczyli podstaw tworzenia elektronicznej biżuterii. Jako przykład dostali wisiorek z wielokolorowa dioda LED. Zadaniem oczestników było odpowiednie przyozdobienie wisiorka.

Relacja Maryś

Warsztaty z biżuterii były kolejną po Knitting Takes Balls udaną próbą zrobienia czegoś artystycznego. Dla mnie osobiście było to niesamowite wyzwanie. Dwie noce lutowania układów pokazały, że potrafimy się zmobilizować i stać nas na naprawdę wiele. Ogromne dzięki dla Krystiana za bardzo udany projekt płytki i ogromną pomoc w składaniu gotowych układów. Zaskakujące ile jesteśmy w stanie zrobić kiedy goni nas czas :)

Zaskakujące też jak wielkim powodzeniem cieszyło się nasze stanowisko już na samym TEDxKraków. Byliśmy w ścisłej czołówce wybieranych warsztatów, chwilami wyprzedzaliśmy nawet warsztaty z lutowania. Przy naszym stoliku stale przewijały się tłumy, co ciekawe również mężczyzn. Myślę, że sporo dziewczyn/małżonek zostało tego dnia obdarowanych wyjątkową biżuterią zrobioną przez ich mężczyzn :) Udało się też nawiązać nowe kontakty, co może skutkować kolejnymi takimi eventami w przyszłości. Sekcja robótkowa w Hackerspace Kraków rośnie w siłę. Oby tak dalej. (wymaga jeszcze korekty FIXME)

Co można zrobić z szczotki, silniczka i bateryjki ? Okazuje się całkiem wiele. Udowodnili to ludzie na stoliku jeżdżacych szczotek. Zobaczcie sami.

FIXME kilka zdjęć

Relacja Piotra Nowickiego

FIXME